Två moderna lägenheter, fördelade på 4,5 och 3 rum och kök med balkong, öppnar vi nu upp för allmänheten att komma och titta på. Torsdag 25/6 mellan kl. 14–20 är det öppet hus. Vi finns på plats för att svara på eventuella frågor och bjuder även på varmkorv, Festis, kaffe och kaka så långt lagret räcker.
Samtliga lägenheter på Brostigen kommer successivt att renoveras till samma standard. Hela trapphus 1 beräknas vara klart för inflyttning i januari 2027. Utöver lägenheterna kommer även trapphus, tvättstuga, entré och balkonger att renoveras.
En så här stor utveckling av området tycker vi även förtjänar ett namnbyte och därför kommer vi numera kalla föredetta Stigarna för område Åsen.
Redan nu finns möjlighet att registrera dig och ställa dig i vår ordinarie kö på vår hemsida och Mina sidor. Lägenheterna kommer att publiceras inom kort och sedan ligga ute för intresseanmälan hela sommaren. Läs mer här.
Väl på plats får ni gärna lämna synpunkter och åsikter om lägenheterna, det hjälper oss i vårt fortsatta projekteringsarbete.
Hoppas vi ses!![]()

(Bilden är en genererad inspirationsbild)
